• K tomu, aby sa mohla kultúra a umenie rozvíjať i naďalej a aby oslovila i mladých ľudí, ktorí rozmýšľajú o ďalšom vzdelaní a určitej ceste, vznikla v Nemecku vysoká škola s názvom Bauhaus.
Zameriavala sa na výuku umenia a rôznych zaujímavých remesiel, no predovšetkým je známa svojim prísnym záujmom o architektúru. Aj keď, paradoxne, tej Bauhaus začal venovať pozornosť až pri konci svojej činnosti. Táto vysoká škola ukončila svoju činnosť už v roku 1933, pričom na architektúru sa zamerala až v roku 1927.
Aj napriek tomuto krátkemu obdobiu však táto vysoká škola stihla architektúru výrazne ovplyvniť. Učenie o dizajne architektúry z tejto školy sa prenášala ešte na ďalšie generácie, kvôli svojej dokonalosti.
Táto škola spájala umenie s architektúrou z mnohých dôvodov. V roku 1906 bola založená umeleckopriemyslená škola, ktorej sa neskôr ujal architekt Walter Gropius. No zániku školy nezabránil, preto prišiel s návrhom spojiť zrušenú umeleckopriemyselnú školu s odborom, ktory by bol vtedajšej spoločnosti užitočnejší- architektúrou.
Skrátka pre vysokú školu, ktorá sa zaoberá hlavne umením, nemala vtedy spoločnosť pochopenie ani toleranciu. Poznali iné veci- ťažkú a užitočnú prácu. Vtedajšie vládnuce politické skupiny, ktoré boli konzervatívne, bojovali za to, aby sa v školách učilo hlavne poctivému a ťažkému remeslu, žiadne krásne obrazy k svojmu životu vraj nepotrebovali. Preto vzniká tento kompromis a vysoká škola s konzevatívno- pravicovým názvom Staatliches Bauhaus. Názov sám o sebe moc umelecky nepôsobí, v preklade znamená jednoducho- Štátny stavebný dom.
Na druhej strane sa harmonicky spojili umelci a architekti s remeselníkmi a následné stavby ukazujú, že sa jednalo o správny smer. Dlhé roky vznikali kvalitné stavby s krásnym umeleckým dizajnom. Nadaní a talentovaní ľudia dokázali svoj talent využiť v prospech dizajnovo nápaditých a kvalitných stavieb pre spoločnosť.